(Eki 17, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Eyl 11, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 28, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 10, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (May 21, 2020) Açıklamalar Read more...   |   

Taylan Demircioğlu yoldaş, tam bir yıl öncesinde, Afrin savaşının Meydanke Cephesinde, Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçısı Bayram Ali Akdeniz yoldaş ile birlikte ölümsüzleşti.

Taylan yoldaş, bir bütün olarak mücadele yaşamında olduğu gibi, Afrin Savaşında da savaşçı Leninist geleneğimizi başarıyla temsil etti ve ölümsüz pratiğiyle devrim tarihimize yeni ve yüce bir doruk armağan etti.

Çok genç yaşlarından beri kavgada, içimizde ve önümüzdeydi. Kavga ne istediyse ondan, verdi! Daima bulunulması gereken yerde, yapılması gerekenin içindeydi. Bu bilinçle şekillendi. Öğrendi ve öğretti. Değişti ve değiştirdi. Kavga onun için ne bir tarz, ne de bir dönemin ifadesiydi, yaşamın kendisiydi!

Gereksiz gürültüden ısrarla kaçınan bir cüretti Taylan. Derinden ama daima ileriye istikrarlı bir akış… Tüm genç yoldaşlarının “ona soralım”, “o okumuştur, o bilir” dediği bir bilge ve gerektiği her yerde tereddütsüz sorumluluk alan, öne fırlayan bir Öncü…

Kavga zorlu sorular sorduğunda, tüm gövdesiyle cevap olmaktan kaçınmadı. Savaşın savaşçıya ihtiyacı olduğunda, kavgaya dönük bütün gözler onu en önde gördü. Bugünün gerektirdiği şekillenişin cisimleşmiş haliydi O!

Taylan yoldaş, savaşçı Leninist geleneği yeni bir şekilleniş ve günü kucaklama cüretiyle yarınlara taşımak için öne atılan genç kuşağımızın öncüsü ve önderiydi. Onun mücadele pratiği, bugün içinde bulunduğumuz pratik mücadele koşullarında yüzünü ileriye dönmüş her Leninistin yolunu aydınlatıyor.

Şimdi biz onun ardılları, onun adımladığı yolda Taylan, onun pratiğinin rehberliğiyle zafer olacağız! Mutlaka ama mutlaka kazanacağız!

Bizler, Leninist Gerilla Birlikleri olarak, Taylan ve Bayram Ali yoldaşların yüce anıları önünde saygı ile eğilirken, bize bıraktıklarına ve kilitlendikleri hedefe bağlılığın yaşam gerekçemiz olduğunu bir kez daha yineliyoruz.

Taylan Demircioğlu Yoldaş Ölümsüzdür!

Bayram Ali Akdeniz Yoldaş Ölümsüzdür!

Ya Devrim Ya Ölüm!

5 Mart 2019

Leninist Gerilla Birlikleri Ana Karargah Komutanlığı

Login Form