(May 12, 2021) Açıklamalar Read more...   |    (Eki 17, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Eyl 11, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 28, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 10, 2020) Açıklamalar Read more...   |   

Atılım Yılı

Otuz bir mücadele yılını geriden bırakan Türkiye ve Kürdistan proletaryasının devrimci komünist partisi TKEP/Leninist, yeni mücadele yılına giriyor.

Devamını oku: Atılım Yılı

Zafer Filistin Halkının Olacak!

Siyonist İsrail’in Şeyh Cerrah mahallesinde Filistinlileri yurtlarından sürmek istemesi yeni bir isyanı tetikledi. 7 Mayıs'ta başlayan bu yeni saldırı dalgası, Batı Şeria’nın üçte birini ilhak etme planının devamıdır. ABD'nin “Yüzyılın Barışı” işte böyle bir vahşet!

Devamını oku: Zafer Filistin Halkının Olacak!

Faşizmi Yıkacağız!

Türkiye ve Kürdistan işçi sınıfı ve emekçi halklarına,

Halkların Birleşik Devrim Hareketi'nin 12.10.20 tarihinde ilan ettiği devrimci seferberlik sahiplenilmelidir.

Oluşumundan itibaren HBDH'nin Türkiye ve Kürdistan birleşik devriminin merkezi devrimci iradesi olarak kendisini kararlılıkla ortaya koyması gerektiği üzerine vurgu yaptık.

Devamını oku: Faşizmi Yıkacağız!

Savaşın Eşiğindeki Devletlerin İşçi Sınıfı ve Ezilen Halklarına!

Doğu Akdeniz’de eller tetikte. Doğu Akdeniz, nereye kadar yayılacağı, hangi ülkeleri içine çekeceği önceden kestirilemeyecek bir savaşın eşiğinde.

Bu, bir yağma ve paylaşım savaşıdır. Bu, haksız bir savaştır. Bu savaşın bütün taraflarının sorunu, Doğu Akdeniz’in yeraltı kaynaklarını yağmalamaktır. Sorun, yani savaşın kendisi, hangi devletin bu yağmadan, bu talandan ne kadar büyüklükte pay alacağına karar vermekten kaynaklanıyor.

Devamını oku: Savaşın Eşiğindeki Devletlerin İşçi Sınıfı ve Ezilen Halklarına!

Zafere Doğru!

Yerküre halkların, emekçi sınıfların eylem adımlarıyla ve ayaklanmalarıyla sarsılıyor. Dünya ayakta! Bir çağ dönümündeyiz.

Bir yerde başlayan hareket hızla başka yerlere sıçrıyor. Kısa bir durgunluktan sonra yeni hareketlere yol açıyor. Ayaklanmalara büyüyor, gelişiyor. Ve her defasında bir üst seviyeye ulaşıyor yığınlar. Son çeyrek yüzyıldır kesintisiz sürüyor bu sıçrama çağı.

Devamını oku: Zafere Doğru!

Login Form