(Eki 17, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Eyl 11, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 28, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 10, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (May 21, 2020) Açıklamalar Read more...   |   

Faşizmi Yıkacağız!

Türkiye ve Kürdistan işçi sınıfı ve emekçi halklarına,

Halkların Birleşik Devrim Hareketi'nin 12.10.20 tarihinde ilan ettiği devrimci seferberlik sahiplenilmelidir.

Oluşumundan itibaren HBDH'nin Türkiye ve Kürdistan birleşik devriminin merkezi devrimci iradesi olarak kendisini kararlılıkla ortaya koyması gerektiği üzerine vurgu yaptık.

Devamını oku: Faşizmi Yıkacağız!

Savaşın Eşiğindeki Devletlerin İşçi Sınıfı ve Ezilen Halklarına!

Doğu Akdeniz’de eller tetikte. Doğu Akdeniz, nereye kadar yayılacağı, hangi ülkeleri içine çekeceği önceden kestirilemeyecek bir savaşın eşiğinde.

Bu, bir yağma ve paylaşım savaşıdır. Bu, haksız bir savaştır. Bu savaşın bütün taraflarının sorunu, Doğu Akdeniz’in yeraltı kaynaklarını yağmalamaktır. Sorun, yani savaşın kendisi, hangi devletin bu yağmadan, bu talandan ne kadar büyüklükte pay alacağına karar vermekten kaynaklanıyor.

Devamını oku: Savaşın Eşiğindeki Devletlerin İşçi Sınıfı ve Ezilen Halklarına!

Zafere Doğru!

Yerküre halkların, emekçi sınıfların eylem adımlarıyla ve ayaklanmalarıyla sarsılıyor. Dünya ayakta! Bir çağ dönümündeyiz.

Bir yerde başlayan hareket hızla başka yerlere sıçrıyor. Kısa bir durgunluktan sonra yeni hareketlere yol açıyor. Ayaklanmalara büyüyor, gelişiyor. Ve her defasında bir üst seviyeye ulaşıyor yığınlar. Son çeyrek yüzyıldır kesintisiz sürüyor bu sıçrama çağı.

Devamını oku: Zafere Doğru!

Lübnan Halkı Devrim İstiyor!

Devrim isteyen iktidara yürümeli. Çünkü bir devrimin ilk, kesin ve tartışmasız işareti egemen sınıfı devirerek önce politik iktidarı hemen arkasından ve bir ölçüde onunla birlikte ekonomik iktidarı ele geçirmektir.

Lübnan Komünist Partisi’nin son çağrısı, bu konuda umutları artırmaya başladı.

Devamını oku: Lübnan Halkı Devrim İstiyor!

Filistin: Uzlaşmayla Değil Devrimle

FİLİSTİN HALKININ KURTULUŞU UZLAŞMAYLA DEĞİL DEVRİMLE GERÇEKLEŞECEK

ABD’nin sınırsız desteğini arkasına alan siyonist İsrail devleti, Batı Şeria’nın üçte birini ilhak edeceğini açıkladı. İsrail, bu planıyla Filistin yönetimiyle yaptığı tüm anlaşmaları geçersiz ilan etmiş oldu.

Siyonist İsrail devletinin emperyalist ABD ile birlikte Filistin halkına karşı geliştirdiği bu yeni ilhak planlarına karşı Mahmud Abbas, “ABD ve İsrail’le yapılan anlaşmalara bundan böyle bağlı kalmayacaklarını” açıkladı. Devrimci Filistin halkını bu güne kadar uzlaşmacı politikalarla oyalayan Mahmud Abbas ve ekibinin başka yolu kalmamıştı.

Devamını oku: Filistin: Uzlaşmayla Değil Devrimle

Login Form