(Mar 24, 2024) Açıklamalar Read more...   |    (Kas 25, 2023) Açıklamalar Read more...   |    (Kas 23, 2023) Açıklamalar Read more...   |    (Kas 22, 2023) Açıklamalar Read more...   |    (Eki 09, 2023) Açıklamalar Read more...   |   

Avrupa'nın Sosyal Şovenlerinin Ortak Bildirisi Üzerine

“Avrupa Komünist Hareketi” adı altında bir araya gelen birkaç “komünist” parti, “Ukrayna'daki emperyalist savaşın ikinci yılında komünistlerin geride bıraktığımız dönemdeki deneyim ve sonuçlarını değerlendirmek üzere” bir konferans düzenlemişler.

Devamını oku: Avrupa'nın Sosyal Şovenlerinin Ortak Bildirisi Üzerine

Savaşan Kelebeklerin Kanat Çırpışı Sonucu Belirleyecek!

Dünya üzerinde halklar ve sermaye arasında uzlaşmaz sınıf çelişkilerinden doğan ve kapitalist sistemin ömrünü tamamlamış olmasıyla açığa çıkan kriz durumu yeni bir boyut kazandı.

Devamını oku: Savaşan Kelebeklerin Kanat Çırpışı Sonucu Belirleyecek!

Nehirden Denize Filistin Özgür Olacak

Anlayış:

-Ortadoğu'da anlamlı bir barış arzulanıyorsa, Filistin'in 1948'de Birleşmiş Milletler tarafından, İngiliz emperyalizminin hazırladığı bir plana göre ve yerel halka danışılmadan bölünmesinin tarihi bir adaletsizlik olduğu kabul edilmeli ve sonuçları ele alınmalıdır.

Devamını oku: Nehirden Denize Filistin Özgür Olacak

Yükselen Küresel Savaş Eğilimi ve Anti-Emperyalistlerin Görevleri

Emperyalist savaş dürtüsünün bizi üçüncü bir dünya savaşına ve nükleer bir yangına doğru ittiği, her yerdeki işçiler ve ezilen halklar için büyük bir tehlike anında bulunuyoruz.

Devamını oku: Yükselen Küresel Savaş Eğilimi ve Anti-Emperyalistlerin Görevleri

Filistin Halkının Yanındayız!

Siyonist İsrail devleti, 7 Ekim sabahına gözlerini dehşetle açtı. Filistinli savaşçılar, askeri üslerini, subaylarının evlerini basıyor, şehirlerini denetim altına alıyor, asker ve subaylarını esir alıyor, tanklarına, askeri araç ve teçhizatlarına, silahlarına el koyuyordu.

Kısacası, Filistin halkının özgürlük savaşı siyonist “İsrail topraklarına” taşınmıştı.

Devamını oku: Filistin Halkının Yanındayız!

Login Form