(Eyl 11, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 28, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 10, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (May 21, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Nis 30, 2020) Açıklamalar Read more...   |   

Savaşın Eşiğindeki Devletlerin İşçi Sınıfı ve Ezilen Halklarına!

Doğu Akdeniz’de eller tetikte. Doğu Akdeniz, nereye kadar yayılacağı, hangi ülkeleri içine çekeceği önceden kestirilemeyecek bir savaşın eşiğinde.

Bu, bir yağma ve paylaşım savaşıdır. Bu, haksız bir savaştır. Bu savaşın bütün taraflarının sorunu, Doğu Akdeniz’in yeraltı kaynaklarını yağmalamaktır. Sorun, yani savaşın kendisi, hangi devletin bu yağmadan, bu talandan ne kadar büyüklükte pay alacağına karar vermekten kaynaklanıyor.

Devamını oku: Savaşın Eşiğindeki Devletlerin İşçi Sınıfı ve Ezilen Halklarına!

Zafere Doğru!

Yerküre halkların, emekçi sınıfların eylem adımlarıyla ve ayaklanmalarıyla sarsılıyor. Dünya ayakta! Bir çağ dönümündeyiz.

Bir yerde başlayan hareket hızla başka yerlere sıçrıyor. Kısa bir durgunluktan sonra yeni hareketlere yol açıyor. Ayaklanmalara büyüyor, gelişiyor. Ve her defasında bir üst seviyeye ulaşıyor yığınlar. Son çeyrek yüzyıldır kesintisiz sürüyor bu sıçrama çağı.

Devamını oku: Zafere Doğru!

Lübnan Halkı Devrim İstiyor!

Devrim isteyen iktidara yürümeli. Çünkü bir devrimin ilk, kesin ve tartışmasız işareti egemen sınıfı devirerek önce politik iktidarı hemen arkasından ve bir ölçüde onunla birlikte ekonomik iktidarı ele geçirmektir.

Lübnan Komünist Partisi’nin son çağrısı, bu konuda umutları artırmaya başladı.

Devamını oku: Lübnan Halkı Devrim İstiyor!

Filistin: Uzlaşmayla Değil Devrimle

FİLİSTİN HALKININ KURTULUŞU UZLAŞMAYLA DEĞİL DEVRİMLE GERÇEKLEŞECEK

ABD’nin sınırsız desteğini arkasına alan siyonist İsrail devleti, Batı Şeria’nın üçte birini ilhak edeceğini açıkladı. İsrail, bu planıyla Filistin yönetimiyle yaptığı tüm anlaşmaları geçersiz ilan etmiş oldu.

Siyonist İsrail devletinin emperyalist ABD ile birlikte Filistin halkına karşı geliştirdiği bu yeni ilhak planlarına karşı Mahmud Abbas, “ABD ve İsrail’le yapılan anlaşmalara bundan böyle bağlı kalmayacaklarını” açıkladı. Devrimci Filistin halkını bu güne kadar uzlaşmacı politikalarla oyalayan Mahmud Abbas ve ekibinin başka yolu kalmamıştı.

Devamını oku: Filistin: Uzlaşmayla Değil Devrimle

1 Mayıs'ta Her Şey Birleşik Devrimin Zaferi İçin

Türkiye ve Kürdistan İşçi Sınıfına, Ezilen Halklarına!

Tekelci kapitalist sömürü sistemi sizleri her gün bir acıdan bir acıya sürüklüyor. Her gün sevdiklerinizden acımasızca ayırıyor. Bu sömürü sistemi sizleri hergün biraz daha açlık ve sefalet çukuruna yuvarlıyor. Sizi, kendi yaşamınıza bizzat kendinizin son vereceği noktaya, aç ve işsiz bırakarak, yoksulluk ve sefalete sürükleyerek, çocuğunuza bir ekmek götüremeyecek bir noktaya düşürerek sürüklüyor.

Devamını oku: 1 Mayıs'ta Her Şey Birleşik Devrimin Zaferi İçin

Login Form