(May 21, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Nis 30, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Nis 08, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Oca 28, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Kas 18, 2019) Açıklamalar Read more...   |   

Filistin: Uzlaşmayla Değil Devrimle

FİLİSTİN HALKININ KURTULUŞU UZLAŞMAYLA DEĞİL DEVRİMLE GERÇEKLEŞECEK

ABD’nin sınırsız desteğini arkasına alan siyonist İsrail devleti, Batı Şeria’nın üçte birini ilhak edeceğini açıkladı. İsrail, bu planıyla Filistin yönetimiyle yaptığı tüm anlaşmaları geçersiz ilan etmiş oldu.

Siyonist İsrail devletinin emperyalist ABD ile birlikte Filistin halkına karşı geliştirdiği bu yeni ilhak planlarına karşı Mahmud Abbas, “ABD ve İsrail’le yapılan anlaşmalara bundan böyle bağlı kalmayacaklarını” açıkladı. Devrimci Filistin halkını bu güne kadar uzlaşmacı politikalarla oyalayan Mahmud Abbas ve ekibinin başka yolu kalmamıştı.

Devamını oku: Filistin: Uzlaşmayla Değil Devrimle

1 Mayıs'ta Her Şey Birleşik Devrimin Zaferi İçin

Türkiye ve Kürdistan İşçi Sınıfına, Ezilen Halklarına!

Tekelci kapitalist sömürü sistemi sizleri her gün bir acıdan bir acıya sürüklüyor. Her gün sevdiklerinizden acımasızca ayırıyor. Bu sömürü sistemi sizleri hergün biraz daha açlık ve sefalet çukuruna yuvarlıyor. Sizi, kendi yaşamınıza bizzat kendinizin son vereceği noktaya, aç ve işsiz bırakarak, yoksulluk ve sefalete sürükleyerek, çocuğunuza bir ekmek götüremeyecek bir noktaya düşürerek sürüklüyor.

Devamını oku: 1 Mayıs'ta Her Şey Birleşik Devrimin Zaferi İçin

Temel Güncel Hedef

Türkiye ve Kürdistan Devrimci Öncü İşçilerine ve Devrimci Gençlerine

Covid-19’la birlikte Türkiye’nin dinci faşist iktidarı ve dayandığı faşist devlet, başta sağlık sistemi olmak üzere, tüm kurumlarıyla, bir dağınıklık, keşmekeş, ne yapacağını bilememe hali içine girmiş; kaos ve çaresizlik tüm karar ve politikalarının çizgisi haline gelmiştir. Acz içinde ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Fabrikalar, işletmeler birbiri ardına kapanıyor, üretim durmuş; stokları artan, malları ellerinde kalan kapitalistlerin büyük kısmı, durumu fırsat bilerek işçileri tazminatsız işten atar ya da ücretsiz izne çıkarırken, işleri halen yolunda giden kapitalistler, salgın hastalığa aldırmayarak, işçilerin yaşamını tehlikeye atma pahasına, hiç bir önlem almadan, işçileri ölesiye çalıştırmaya devam ediyorlar.

Devamını oku: Temel Güncel Hedef

Filistin Devrimi Zafere Ulaşacak!

ABD Başkanı ve onun Ortadoğu’daki sadık köpeği Netanyahu, nihayet ağızlarındaki baklayı çıkarıp “Yüzyılın Anlaşması” dedikleri planı açıkladılar.

Sürpriz yok, her şey onlardan bekleneceği gibi oldu: Adını “Yüzyılın Anlaşması” dedikleri şey aslında Filistin halkının özgürlük savaşının, kurtuluş davasının, Filistin Halkının bizzat kendisinin tasfiyesi planıdır.

Devamını oku: Filistin Devrimi Zafere Ulaşacak!

Faşist Darbe'yi Reddediyoruz!

Bolivya Çokuluslu Devletinin demokratik-halkçı hükümeti faşist darbe ile devrildi. Başkan Morales faşist darbe tarafından istifaya ve sürgüne zorlandı.

Darbe hükümetinin meşruiyetini reddediyoruz. Bolivya’nın demokratik güçleriyle dayanışma içindeyiz, Bolivya işçilerine ve yerli halklarına tam destek sunuyoruz. Tüm dünyadaki devrimci demokratik güçleri faşist darbeye karşı çıkmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz.

Devamını oku: Faşist Darbe'yi Reddediyoruz!

Login Form