(Haz 10, 2019) Açıklamalar Read more...   |    (Ara 20, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (May 05, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (Şub 23, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (Oca 14, 2018) Açıklamalar Read more...   |   

Faşist Darbe'yi Reddediyoruz!

Bolivya Çokuluslu Devletinin demokratik-halkçı hükümeti faşist darbe ile devrildi. Başkan Morales faşist darbe tarafından istifaya ve sürgüne zorlandı.

Darbe hükümetinin meşruiyetini reddediyoruz. Bolivya’nın demokratik güçleriyle dayanışma içindeyiz, Bolivya işçilerine ve yerli halklarına tam destek sunuyoruz. Tüm dünyadaki devrimci demokratik güçleri faşist darbeye karşı çıkmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz.

Devamını oku: Faşist Darbe'yi Reddediyoruz!

Gerçek Düşman İçerde!

Bu savaş bizim değil! Türk ordusu işçi ve emekçilerin çıkarına olmayan bir savaşa girdi. Daha açık söyleyelim. Şu anda “bizim hükümetimiz” biz işçilerin çıkarlarına aykırı bir savaşı başlattı!

Devamını oku: Gerçek Düşman İçerde!

Türkiye ve Kürdistan Emekçi Halklarına!

Faşist devlet ve dinci faşist iktidar, Rojava halklarına karşı aylardır hazırlandıkları savaşı sonunda başlattılar. Bu savaşı başlatmak için emperyalistlerin onay ve desteğini almayı bekliyorlardı. ABD, “yeşil ışık” yaktı ve işgal harekatı başlatıldı.

Devamını oku: Türkiye ve Kürdistan Emekçi Halklarına!

İşgale Karşı Mücadeleyi Yükseltelim!

Türkiye ve Kürdistan Halklarına!

İşgale Karşı Mücadeleyi Yükseltelim!

Türkiye’nin Rojava topraklarını işgal ve ilhak etmesi için ABD’den beklediği “yeşil ışık” nihayet geldi. ABD emperyalizmi, askerlerini Rojava’nın belli bölgelerinden çekerek, Türkiye’ye işgal, ilhak yolunu; Kürt halını katletme, göçettirme, malına, mülküne el koyma yolunu açtı.

Devamını oku: İşgale Karşı Mücadeleyi Yükseltelim!

Rojava Yönetiminin Müzakere Çağrısı Üzerine

Kuzey ve Doğu Suriye güçlerinin Şam'a yaptığı müzakere çağrısına katılıyoruz.
Suriye'nin kuzey ve doğu bölgesinin Türkiye tarafından işgal edilmesi, büyüyen bir tehlikedir. Türkiye ile ABD arasındaki "güvenli bölge" anlaşması tehlikenin ne kadar büyük ve yakın olduğunu gösteriyor.

Devamını oku: Rojava Yönetiminin Müzakere Çağrısı Üzerine

Login Form