(Haz 10, 2019) Açıklamalar Read more...   |    (Ara 20, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (May 05, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (Şub 23, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (Oca 14, 2018) Açıklamalar Read more...   |   

Rojava Yönetiminin Müzakere Çağrısı Üzerine

Kuzey ve Doğu Suriye güçlerinin Şam'a yaptığı müzakere çağrısına katılıyoruz.
Suriye'nin kuzey ve doğu bölgesinin Türkiye tarafından işgal edilmesi, büyüyen bir tehlikedir. Türkiye ile ABD arasındaki "güvenli bölge" anlaşması tehlikenin ne kadar büyük ve yakın olduğunu gösteriyor.

Devamını oku: Rojava Yönetiminin Müzakere Çağrısı Üzerine

30. Mücadele Yılında Parti Bayrağı Her Yere!

Proletaryanın devrimci sınıf partisi, TKEP/Leninist, 30. mücadele yılına Türkiye ve Kürdistan’ın, Ortadoğu’nun devrimci eylemlerle, devrimci olaylarla sarsıldığı koşullarda giriyor.

Sadece Türkiye ve Kürdistan’da değil, ama bütün dünyada devrimci durumun olgunlaştığı, emperyalist hegemonyanın sarsıldığı; proletaryanın ve emekçilerin devrimci eylemleri karşısında burjuva iktidarların sallandığı, ayakta durmakta zorlandığı koşullardan geçiyoruz. Devrimci fırtına tüm yeryüzünü kasıp kavuruyor.

Devamını oku: 30. Mücadele Yılında Parti Bayrağı Her Yere!

Filistin, Kürdistan, Türkiye Emekçi Halklarına ve Devrimci Güçlerine!

Emperyalizme, Kapitalizme, Faşizme, Siyonizme ve Gericiliğe Karşı Ortak Mücadeleyi Geliştirelim!

Emekçi sınıflar ve ezilen; baskı, sömürü ve kölelik altında tutulan halklar dünyanın her tarafında emperyalizme, kapitalizme, faşizme, siyonizme ve gericiliğe karşı ayaklanıyor, isyan ediyor, özgürlük ve tam kurtuluş için harekete geçiyorlar.

Gittikçe yayılan ve şiddetlenen bu mücadele sonucunda dünya genelinde olduğu gibi Ortadoğu’da da devrimci bir durum oluşmuştur.

Devamını oku: Filistin, Kürdistan, Türkiye Emekçi Halklarına ve Devrimci Güçlerine!

İŞGALE KARŞI SAVAŞALIM!

Faşist devlet, “Güvenli Bölge” adı altında Rojava’yı ve Suriye topraklarını işgale hazırlanıyor.

ABD ile varılan anlaşma, bu anlaşma son şeklini henüz almamış olsa da, Türkiye’nin bu işgal hareketi için emperyalislerden “yeşil ışık” aldığını gösteriyor.

Faşist devlet işgal hareketini fiiliyatta gerçekleştirebilir mi; şimdiden bilmek mümkün değil. Ancak hazırlıklarının, amaç ve hedeflerinin bir işgal hareketi başlatmak olduğundan kuşku yok. Dinci faşist iktidarın başı, “Ağustos’ta zaferlerimize bir yenisini ekleyeceğiz” sözleriyle işgal amaçlarını, tarih vererek açıkladı.

Devamını oku: İŞGALE KARŞI SAVAŞALIM!

Bir Çınar Ayrıldı Aramızdan

Uzun bir ömrü komünist olarak yaşamak, son nefesini komünist olarak vermek zordur. İnançlarından, bağlılığından ödün vermeden hep kavganın içinde olmak, alev alev yanmak... Osman (Karatop) yoldaş bunu başaranlardandı. 76 yaşında aramızdan ayrılırken kor gibi yanan yürekle haykırdığı “söz mü yoldaşlar” haykırışı komünizme bağlılığın timsali olarak meydanlarda çınlıyor hala.

Yarım yüzyılı aşan mücadele ömründe her türden sınavdan geçmiş, badireler atlatmış ama asla kavgasına ve partisine bağlılığına halel getirmemişti. Kavgaya ölümüne sadık “namuslu bir proleter” olarak yaşadı, savaştı... bir komünist proleter olarak aramızdan ayrıldı.

Devamını oku: Bir Çınar Ayrıldı Aramızdan

Login Form