(Haz 10, 2019) Açıklamalar Read more...   |    (Ara 20, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (May 05, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (Şub 23, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (Oca 14, 2018) Açıklamalar Read more...   |   

Gerçek Düşman İçerde!

Bu savaş bizim değil! Türk ordusu işçi ve emekçilerin çıkarına olmayan bir savaşa girdi. Daha açık söyleyelim. Şu anda “bizim hükümetimiz” biz işçilerin çıkarlarına aykırı bir savaşı başlattı!

Devamını oku: Gerçek Düşman İçerde!

Türkiye ve Kürdistan Emekçi Halklarına!

Faşist devlet ve dinci faşist iktidar, Rojava halklarına karşı aylardır hazırlandıkları savaşı sonunda başlattılar. Bu savaşı başlatmak için emperyalistlerin onay ve desteğini almayı bekliyorlardı. ABD, “yeşil ışık” yaktı ve işgal harekatı başlatıldı.

Devamını oku: Türkiye ve Kürdistan Emekçi Halklarına!

İşgale Karşı Mücadeleyi Yükseltelim!

Türkiye ve Kürdistan Halklarına!

İşgale Karşı Mücadeleyi Yükseltelim!

Türkiye’nin Rojava topraklarını işgal ve ilhak etmesi için ABD’den beklediği “yeşil ışık” nihayet geldi. ABD emperyalizmi, askerlerini Rojava’nın belli bölgelerinden çekerek, Türkiye’ye işgal, ilhak yolunu; Kürt halını katletme, göçettirme, malına, mülküne el koyma yolunu açtı.

Devamını oku: İşgale Karşı Mücadeleyi Yükseltelim!

Rojava Yönetiminin Müzakere Çağrısı Üzerine

Kuzey ve Doğu Suriye güçlerinin Şam'a yaptığı müzakere çağrısına katılıyoruz.
Suriye'nin kuzey ve doğu bölgesinin Türkiye tarafından işgal edilmesi, büyüyen bir tehlikedir. Türkiye ile ABD arasındaki "güvenli bölge" anlaşması tehlikenin ne kadar büyük ve yakın olduğunu gösteriyor.

Devamını oku: Rojava Yönetiminin Müzakere Çağrısı Üzerine

30. Mücadele Yılında Parti Bayrağı Her Yere!

Proletaryanın devrimci sınıf partisi, TKEP/Leninist, 30. mücadele yılına Türkiye ve Kürdistan’ın, Ortadoğu’nun devrimci eylemlerle, devrimci olaylarla sarsıldığı koşullarda giriyor.

Sadece Türkiye ve Kürdistan’da değil, ama bütün dünyada devrimci durumun olgunlaştığı, emperyalist hegemonyanın sarsıldığı; proletaryanın ve emekçilerin devrimci eylemleri karşısında burjuva iktidarların sallandığı, ayakta durmakta zorlandığı koşullardan geçiyoruz. Devrimci fırtına tüm yeryüzünü kasıp kavuruyor.

Devamını oku: 30. Mücadele Yılında Parti Bayrağı Her Yere!

Login Form