(Haz 10, 2019) Açıklamalar Read more...   |    (Ara 20, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (May 05, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (Şub 23, 2018) Açıklamalar Read more...   |    (Oca 14, 2018) Açıklamalar Read more...   |   

Yoldaşlar,

Türkiye ve Kürdistan’da iç savaş tüm yakıcılığıyla bir ayaklanma hali düzeyinde sürüyor. Dinci faşist devlet, baskı ve zor aygıtlarını sınırsızca kullanarak ayakta kalmaya çalışıyor. Her gün daha fazla saldırgan, her gün daha barbar, her gün daha alçak yöntemlerle devrim güçlerini etkisiz hale getirmeye çalışıyor. Bir süre daha ayakta kalabilmek için başka şansları yok. Ama sonuç alamıyor kalıcı bir başarı elde demiyorlar.

Başaramayacaklar! Birleşik devrimin kararlı yükselişini engelleyemeyecekler. Ne şehirlerde yükselen öfkenin ne de dağlarda haykırılan meydan okuyuşun zafere varmasının önüne geçebilirler! Bedeli ne olursa olsun, bu düzeni paramparça edeceğiz! Ezilenlerin örgütlü kitlesel şiddetiyle buluşarak bu zalim düzeni yok edeceğiz! Faşist Devleti Yıkacağız! Halk İktidarını Kuracağız!

Bizler, Leninist Parti’nin ideolojik, politik ve pratik öncülüğünde, devrimci zoru ve onun özü olan silahlı mücadeleyi sürdüren Leninist Gerilla Birlikleri olarak, bu bilinçle görev ve sorumluluklarımızın başındayız.

Denizlerden Seyitlere, Yaşarlardan Taylanlara kadar, büyük özveri, kahramanlık ve bedellerle devam eden bu yürüyüşü hedefine vardıracağız. Biliyoruz ve inanıyoruz ki, Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu’ndan Leninist Gerilla Birlikleri’ne uzanan bu büyük yürüyüş, bu şanlı gelenek kurtuluşun ve zaferin yoludur.

Leninist Gençler,

Parti, içinden geçtiğimiz süreçte hedefimizi “Şimdi Devrim Zamanı” sloganıyla ortaya koydu. Artık bu sloganı güçlendirmenin, bu sloganla bütünleşmenin vakti geldi. Bilinmelidir ki bu süreç, cüretle öne atılan, önünde duran büyük sorumlulukları omuzlamayı göze alan kadro ve savaşçılarla karşılanabilir. Yarını kazanmak kadro ve savaşçılarımızın bugün atacakları cüretli adımlara bağlıdır. Bu bilinçle, gün, Leninistler için kavgayı omuzlama, öne, en öne atılma günüdür. Zaman, “Ya Devrim Ya Ölüm” sloganımızdaki kararlılığı pratiğimizle, “Devrim Biziz, Biz Devrimiz” şiarını yaşamlarımızla ispat etme zamanıdır.

 

Genç Emekçiler, Emekçi Kadınlar, Kadın Erkek Devrimci Öğrenciler,

Leninist Gerilla sizi öne, en öne çağırıyor!

Leninist Gerilla sizi, Sinan ve Taylan’ın gösterdiği yolu adımlayanların arasına katılmaya çağırıyor!

Leninist Gerilla sizi, Taylan’ın bilgeliği, Sinan’ın heybeti, Deniz’in cüreti olmaya çağırıyor!

Leninist Gerilla sizi, düzen ve sistemden tamamen koparak, elde silah savaşmaya çağırıyor!

Leninist Gerilla sizi, bu düzeni yıkmaya çağırıyor!

 

Silahlı Savaşıma Güç Verin! Öne En Öne Geçin!

Leninist Gerilla Birliklerine Katılın!

Kazanacağız!

Faşizme Karşı Silah Başına!

 

30.08.2018

Leninist Gerilla Birlikleri

Merkez Karargah Komutanlığı

Login Form