(Eki 17, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Eyl 11, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 28, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (Ağu 10, 2020) Açıklamalar Read more...   |    (May 21, 2020) Açıklamalar Read more...   |   

Faşist devlet ve dinci faşist iktidar, Rojava halklarına karşı aylardır hazırlandıkları savaşı sonunda başlattılar. Bu savaşı başlatmak için emperyalistlerin onay ve desteğini almayı bekliyorlardı. ABD, “yeşil ışık” yaktı ve işgal harekatı başlatıldı.

Savaşla birlikte, sizi aldatmak, sizi kandırmak ve şovenizmle zehirlemek için bütün burjuva güçler harekete geçti.

Burjuva muhalefet denen CHP bunların başında geliyor. CHP, her zaman yaptığı gibi, bu işgal ve ilhak savaşında da dinci faşist iktidara ve faşist devlete tam destek verdiğini açıkladı.

Burjuva basının bütün kalemşorları dinci faşist iktidarın ve faşist devletin arkasında sıraya dizildiler.

Bunlar, emekçi sınıfların düşüncelerini baskı altına almak, savaşa karşı çıkanları susturmak, dinci faşist iktidara ve faşist devlete karşı her türlü karşı çıkışı baştan engellemek için harekete geçmişler.

Zenginler sofrasının kemik artıklarını yalayarak yaşamlarını sürdüren bu sırtlanların, bu asalakların sözlerine kulak asmayın. Emekçi sınıfları, milliyetçi-şoven havayla, şoven duygularla zehirlemeye çalışıyorlar.

Buna izin vermeyin!

Bu savaşın sizin savaşınız olduğunu söylüyorlar; yalan söylüyorlar. Bu savaş, emperyalist çıkarları korumak, tekellerin kasalarını doldurmak, toprak işgal ve ilhak etmek için yapılıyor.

Bu savaş sizin savaşınız değil!

Bu savaştan emekçi sınıfların, ezilen halkların payına sadece ölüm, kan, yokluk, yoksulluk düşecek. Bu savaştan sizin payınıza sadece savaşın masraflarını karşılamak düşecek.

Bu savaş, Rojava’nın topraklarını işgal ve ilhak etmek için yapılıyor. Bu savaş, Kürt halkını yerinden, topraklarından, malından mülkünden ederek oraya dinci faşist çeteleri aileleriyle birlikte yerleştirmek için yapılıyor.

Faşist devletin bu adımı zafere ulaşırsa, Suriye ve Kürdistan toprakları, onunla birlikte sizin yaşadığınız topraklar sonu gelmez bir savaş, çatışma, halkların boğazlaşması sürecine sokulmuş olacak.

Burjuva güçler bu alçakça amaçlarını “milli çıkarlar” diye gizlemeye çalışıyorlar. Bunların “milli çıkar” dedikleri, zenginlerin, ABD’nin, İngiltere’nin ve diğer emperyalistlerin çıkarlarıdır.

Buna izin vermeyin! Harekete geçin, isyan edin, ayaklanın!

Bu iktidara, bu faşist devlete, bu sömürücü düzene karşı ayaklanın! Çünkü sizi ezen, baskı ve kölelik altında tutan, yokluk ve yoksulluğa mahkum eden bunlardır. Bunlar yıkılıp devrimci bir iktidar kurulmadıkça ne köleliğiniz, ne yoksulluğunuz ne de çektiğiniz acılar sona erer.

Zenginlerin, sömürücülerin ve onları koruyup kollayan faşist devletin, dinci faşist iktidarın çıkarları için değil, kendi çıkarlarınız için harekete geçin.

Kürt halkıyla, Kürdistan halklarıyla mücadele birliğini sağlayarak savaşa, savaşın kaynağına karşı harekete geçin. Savaşın kaynağı bu sömürücü düzendir; emperyalistlerdir, burjuva sınıftır. Bu kaynağı kurutmak, ortadan kaldırmak kurtuluşun tek yoludur.

Milliyetçi, ırkçı düşüncelerle; şoven duygularla zehirleyerek bu yola girmenizi önlemeye çalışıyorlar.

Buna izin vermeyin!

Savaşa eylemle karşı çıkarak, Kürt halkıyla, Kürdistan halklarıyla omuz omuza mücadele ederek, burjuvaların, sömürücüler sınıfının; bu sınıfın çanak yalayıcılarının oyununu bozun!

Yaşasın Halkların Mücadele Birliği!

TKEP/Leninist

Merkez Komitesi

11.10.2019

 

 

Login Form